rabat

Zgarnij 20% rabatu extra!

Promocja ograniczona!

Wpisz w koszyku:

G16Z-1E7U

Chcesz żebyśmy do Ciebie
zadzwonili w 30 sekund?

x

Niestety jesteśmy poza biurem. Chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie, kiedy wrócimy do pracy?

podaj swój numer telefonu


Twój numer telefonu NIE będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Tylko oddzwonimy.

x

Chcesz zdobyć rabat?

wpisz swój adres e-mail, wyślemy Ci wiadomość z kodem na 20% rabatu!


Twój email NIE będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.

Agrest indyjski na odchudzanie, piękne włosy i paznokcie

Naturalne sposoby na urodę i zdrowie są najlepsze. Dlatego warto zainteresować się agrestem indyjskim.

Agrest indyjski - samo zdrowie
Być może spotkaliście się z nazwą amla. Jest to gatunek drzewa, charakterystyczny dla Indii a także innych południowoazjatyckich krajów. Owoce przypominają agrest, tak też są nazywane - agrestem indyjskim. Ich zdrowotne właściwości wynikają z dużej zawartości aminokwasów, witamin oraz minerałów. Od dawna, amla wykorzystywana jest w medycynie indyjskiej, bazującej na tym, co daje natura. Popularne są tam ekstrakty roślinne, zioła i inne naturalne środki. Co więcej, agrest indyjski ma szerokie zastosowanie - wzmacnia kondycję włosów i paznokci, wspomaga proces odchudzania i generalnie pozytywnie działa na organizm i jego układy.

Dla urody
Dzięki preparatom z zawartym w nich ekstrakcie z owoców amli znacząco zwiększa się tempo wzrostu włosów i paznokci. Co więcej, stają się one lepiej odżywione, mocniejsze, nie łamią się. Włosy przestają wypadać, dlatego ekstrakt z amli sprawdza się dobrze w okresach zwiększonego stresu, który zdecydowanie odbija się na urodzie i ogólnej kondycji organizmu. Agrest indyjski wzmacnia włosy nie tylko na końcach, ale i od samych cebulek. Dobrym rozwiązaniem jest nie tylko spożywanie suplementu diety, bazującego na ekstrakcie z amli, ale również aplikacja środka bezpośrednio na skórę głowy, czy na paznokcie.

Żeby schudnąć
Eksrakt z agrestu indyjskiego jest również pomocny, jeśli chcecie schudnać. Przyczyn tycia jest bardzo wiele. Niestety wiele osób walczy po prostu z nadmiernym apetytem, który nie pozwala im trzymać się przyjętej diety. Amla pozwala utrzymać cukier krążący w krwioobiegu na odpowiednim poziomie, co powoduje, że poziom ten nie spada nagle i nie powoduje napadów głodu. W związku z tym nie odczuwa się potrzeby dostarczania oranizmowi kolejnych, zbędnych kalorii. Łatwiej jest więc wytrwać w narzuconej sobie diecie. Dodatkowo, amla przyspiesza metabolizm i sprawia, że lepiej przyswajane są składniki pokarmowe. Dzięki temu nie tylko można odżywiać się rozsądniej, ale i zdrowiej, rzeczywiście dostarczając organizmowi tego, czego najbardziej on potrzebuje.

Inne zalety
Są jeszcze inne zalety spożywania agrestu indyjskiego. Ma on działanie przeciwzapalne, a więc przyda się w walce z infekcjami w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo, 100 gram świezych owoców to 600% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, która znacząco wpływa na odporność. Amla jest przeciwutleniaczem - działa więc spowalniająco na procesy starzenia się komórek, ma też wpływ antynowotworowy. Agrest indyjski wspomaga prawidłowe krążenie, a także obniża poziom cholesterolu, dzięki czemu długofalowo przeciwdziała chorobom krążenia.

Na rynku dostępne są preparaty z amli. Na przykład takim preparatem jest Amlan Forte. Jest on bezpieczny dla zdrowia i ma naturalny skład - nie wywołuje więc skutków ubocznych. Warto jednak pamiętać, że nie ma obecnie jednoznacznych wyników badań co do działania agrestu indyjskiego na kobiety ciężarne, więc ewentualne zażywanie preparatu w ciąży skonsultować należy z lekarzem. Agrestu indyjskiego nie należy spożywać też przed zabiegami i operacjami, ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia.


powrót do artykułów